451
389423

CIGARRLÅDA, 813 silver, emalja. Stämplad J.V. Aarne Viborg 1929. Silvervikt 476 g.

Utropspris
600 - 800 EUR
6 880 - 9 180 SEK
628 - 837 USD
Klubbat pris
500 EUR

På locket ett handgraverat, emaljerat krönt Viborgs stadsvapen. Mått 21,50x14x7,5 cm.

Bucklor i locket. Fuktskador på träfaneret.