470
418810

DRYCKESKANNA, silver. Svenskt arbete 1700 t början. Höjd 18 cm, vikt 1240 g.

Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
45 900 - 68 800 SEK
4 190 - 6 280 USD
Klubbat pris
4 000 EUR

I locket inslagen medalj. Graverad dekoration med floralmotiv. Delförgylld.

Proveniens

Såld på Bukowskis vårauktion 1955, Nr 673.