55
392902

Akseli Gallen-Kallela

(Finland, 1865-1931)
Utropspris
50 000 - 75 000 EUR
547 000 - 821 000 SEK
52 400 - 78 600 USD
Klubbat pris
74 000 EUR
Akseli Gallen-Kallela
(Finland, 1865-1931)

"MUIKKUJA VARTOOMASSA"- FISKANDE MAN.

Sign. 1908. Olja på duk 50x37 cm.

Gallen-Kallela Museum, Tarvaspää 2003.

Formgivare

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?