459380

11. ALVAR AALTO, SERVERINGSVAGN 98.

Björkfaner, stomme av laminerad björk. Skivorna med linoleum. Stämplad Finmar ltd. Formgiven 1936-37. Längd 90 cm.

Följerätt
Nej
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Klubbat pris
2 500 EUR
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.