126
469451

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Utropspris
10 000 - 12 000 EUR
105 000 - 126 000 SEK
11 400 - 13 600 USD
Klubbat pris
11 500 EUR
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

KONSTGLAS.

Uppståndelsen. Sign. Gunnel Nyman, Iittala. Blåst klart kristallglas, vriden. 1940-tal. Höjd 40,5 cm.

Formgivare