329
467885

Kauko Lehtinen

(Finland, 1925-2012)
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
52 700 - 63 200 SEK
5 720 - 6 870 USD
Klubbat pris

Kauko Lehtinen
(Finland, 1925-2012)

"FEM FIGURER PÅ STRANDEN".

Sign. -87. Akvarell och kol 71x58,5 cm.

Åbo konstmuseum 7.4-28.5 1995; Rovaniemi konstmuseum 14.3-4.5 1997; Wäinö Aaltonens museum 10.10 2008-18.1 2009.

Åbo Konstmuseum, Kauko Lehtinen 1995, sid 69.