Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
418
465496

Miika Nyyssönen

(Finland, Född 1965)
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
12 300 - 15 400 SEK
1 390 - 1 740 USD
Klubbat pris

Miika Nyyssönen
(Finland, Född 1965)

MIIKA NYYSSÖNEN, akryl på styrox.

Delvis synlig rymd, 120 x 100 cm.

Sedvanligt slitage.

Proveniens

Modern Art Collection - MAC.

”Miika Nyyssönens konst präglas av stora format och ett starkt arkitektoniskt grepp. ” - EMMA: Espoo Museum of Modern Art