Modern & Contemporary F168

Ändringar

Nr.FöremålÄndringar
6ALVAR AALTO, BORDSLAMPA.Tillfälligt exportförbud.
9ALVAR AALTO, HURTS.Tillfälligt exportförbud.
36RITVA PUOTILA, RYA-MATTA.RYA-MATTA.
60ILMARI TAPIOVAARA, MODULHYLLA.Höjd 199 cm.
78FAT.Formgiven av Saara Hopea och Oppi Untracht.
165TAPIO WIRKKALA Tillskriven, GLASSKULPTUR.Tillskriven
171TAPIO WIRKKALA, VAS.Litet kantnagg.

Utdragna föremål

Nr.Föremål
395BANKSY, ROAD SIGN. Street Art. V.G.se:Förtydligande av i katalogen förekommande uttryck.

Föremål med exportförbud

Det finns inga föremål med exportförbud.

Föremål med införselmoms

Det finns inga föremål med införselmoms.