Modern & Contemporary F168

Ändringar

Nr.FöremålÄndringar
6Alvar Aalto, BORDSLAMPA.Tillfälligt exportförbud.
9Alvar Aalto, HURTS.Tillfälligt exportförbud.
36Ritva Puotila, RYA-MATTA.RYA-MATTA.
60Ilmari Tapiovaara, MODULHYLLA.Höjd 199 cm.
78FAT.Formgiven av Saara Hopea och Oppi Untracht.
165Tapio Wirkkala Tillskriven, GLASSKULPTUR.Tillskriven
171Tapio Wirkkala, VAS.Litet kantnagg.

Utdragna föremål

Nr.Föremål
395Banksy, ROAD SIGN. Street Art. V.G.se:Förtydligande av i katalogen förekommande uttryck.

Föremål med exportförbud

Det finns inga föremål med exportförbud.

Föremål med införselmoms

Det finns inga föremål med införselmoms.