129
468668

Vilho Lampi

(Finland, 1898-1936)
Utropspris
22 000 - 30 000 EUR
249 000 - 340 000 SEK
23 000 - 31 300 USD
Klubbat pris
32 000 EUR
Vilho Lampi
(Finland, 1898-1936)

"GRUBBLAREN".

Sign. -29. Olja på skiva 101x88 cm.

Minnesutställning Helsingfors Konsthall 1957; Minnesutställning Helsingin taidetalo 1980.

Ars Nordica & Kustannus Pohjoinen 1998; sid 115.