25
429293
Pekka Halonen
(1865-1933)

SOMMARKVÄLL VID STRANDEN.

Sign. 1918. Olja på skiva 42x50 cm.

Utropspris:

8 000 - 10 000 EUR

Klubbat pris:
8 000 EUR
Proveniens

Gustaf Mannerheim.
Därefter i arv inom familjen.

Övrigt

A tergo dedikation av konstnären.