429293

25. PEKKA HALONEN, SOMMARKVÄLL VID STRANDEN.

Sign. 1918. Olja på skiva 42x50 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Gustaf Mannerheim.
Därefter i arv inom familjen.

Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
Klubbat pris
8 000 EUR
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Övrigt

A tergo dedikation av konstnären.