280
463498

GUSTAVIANSKT NATTDUKSBORD

Utropspris
600 - 800 EUR
6 880 - 9 180 SEK
628 - 837 USD
Klubbat pris
650 EUR
GUSTAVIANSKT NATTDUKSBORD

Ett gustavianskt nattduksbord av Stockholms kvalitet, Sverige 1700-talets slut. Fanerad med valnöt, mahogny och alm, troligen senare bronsbeslag. Höjd 81 cm, bredd 48 cm, djup 33,5 cm.