288
445192

VÄVD TAPET, Sign. Tidigt 1600-tal, Bryssel.

Utropspris
15 000 - 20 000 EUR
170 000 - 227 000 SEK
15 600 - 20 900 USD
Klubbat pris

Signerad Jan Raes. Mytologiskt motiv i Rubens stil. Text på spanska. Höjd 317 cm, bredd 338 cm. Senare fodrad.

Smuts, fläckar, reparationer, skador, revor och hål.

Utställd på "Barokki-Barock", Heinola stadsmuseum 2014.

Barokki-Barock, Heinola stadsmuseums publikation nr 25. Avbildad i utställningskatalogen sida 13.