31
477809

Alfred William Finch

(Belgien/Finland, 1854-1930)
Utropspris
2 500 - 3 500 EUR
28 200 - 39 400 SEK
2 640 - 3 690 USD
Klubbat pris
2 500 EUR
Alfred William Finch
(Belgien/Finland, 1854-1930)

"THAMES VID TWICKENHAM, 1909".

Sign. Olja på skiva 26x35 cm.

Finlands konstnärsförbund; A.W. Finch 100-års utställning 1955.