312
477409

VÄGGPENDYL.

Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
28 300 - 34 000 SEK
2 610 - 3 130 USD
Klubbat pris
2 000 EUR
VÄGGPENDYL.

Lars Ihlström, hovurmakare i Stockholm, verksam 1775-85. Förgylld och bronserad. Urtavlan märkt: Lars Ihlström Stockholm. Sengustaviansk. Höjd 106 cm.

Proveniens

V.Horn hjelmarsnäs.