39
474251
Jussi Mäntynen
(1887-1978)

JUSSI MÄNTYNEN, brons, signerad och daterad 1951.

Lejonhona, längd 35 cm.

Sedvanligt slitage.

Utropspris:

3 500 - 4 000 EUR

Klubbat pris:
Övrigt

Gjuteri A. Pettersson.

Kontakta specialist
Laura Pohjola
Laura Pohjola
Specialist modern och samtida konst, finländsk konst, fotografi
+358 (0)400 46 45 76