42
453454

Elias Muukka

(Finland, 1853-1938)
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
16 900 - 22 500 SEK
1 570 - 2 090 USD
Klubbat pris
1 500 EUR
Elias Muukka
(Finland, 1853-1938)

AFTON I SKÄRGÅRDEN.

Sign. -80. Olja på duk, uppfodrad på skiva 29,5x43 cm.

Finska Konstföreningens 100-års jubileumsutställning 1946 nr 228.