Madeleine Pyk – en samling F769
71
468042

Ellen Thesleff

(Finland, 1869-1954)
Utropspris
25 000 - 30 000 EUR
263 000 - 316 000 SEK
28 700 - 34 400 USD
Klubbat pris
28 000 EUR

Ellen Thesleff
(Finland, 1869-1954)

GATUVY FRÅN HELSINGFORS.

Sign. 1920. Olja på skiva 30x30 cm.

Ateneum 27.2-24.5 1998; Ateneum 8.3-30.9 2001

Formgivare