514
508939

Henry Wuorila-Stenberg

(Finland, Född 1949)
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
22 900 - 34 400 SEK
2 090 - 3 140 USD
Klubbat pris

Henry Wuorila-Stenberg
(Finland, Född 1949)

HENRY WUORILA-STENBERG, akryl på duk, a tergo signerad och daterad -81.

Själv, 205x24,5+12+24+7,5+24,5+12+24,5+24,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Henry Wuorila-Stenberg - Retrospektiv, Helsinki City Art Museum, Konstmuseet Mejlans 2004-2005. Wäinö Aaltonens museum, Åbo 2005.

Henry Wuorila-Stenberg - Från konflikt till medkänsla, utställningspublikation 2004, bild på sidan 41.