81
518198

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
11 300 - 17 000 SEK
1 040 - 1 570 USD
Klubbat pris
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, MATSALSGRUPP, 5 DELAR.

Mörkbetsad björkstomme, röd ylleklädsel. Formgiven för Boman. 1930-tal. Höjd 70 cm. Bordets diam. 100 cm.

Sedvanligt slitage.