83
504679

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Utropspris
400 - 600 EUR
4 510 - 6 760 SEK
417 - 626 USD
Klubbat pris
300 EUR
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

BORD.

Massivt trä, björk och faner, lackerat. 1940-tal. Tillverkat av Boman. Diameter 80 cm, höjd 60,5 cm.