141
530697

Cornelis Verbeeck

(Nederländerna, 1590-1637)
Utropspris
15 000 - 20 000 EUR
157 000 - 209 000 SEK
17 000 - 22 700 USD
Klubbat pris
Cornelis Verbeeck
(Nederländerna, 1590-1637)

HOLLÄNDSKA KÖPMÄN OCH ANDRA FARTYG VID KUST.

Olja på pannå 37x80 cm.

Proveniens

Christie's London 12.12 1986.