141
530697

Cornelis Verbeeck

(Nederländerna, 1590-1637)
Utropspris
15 000 - 20 000 EUR
171 000 - 229 000 SEK
15 800 - 21 100 USD
Klubbat pris
Cornelis Verbeeck
(Nederländerna, 1590-1637)

HOLLÄNDSKA KÖPMÄN OCH ANDRA FARTYG VID KUST.

Olja på pannå 37x80 cm.

Proveniens

Christie's London 12.12 1986.