17
513403

Eugen Taube

(Finland, 1860-1913)
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
39 400 - 45 100 SEK
3 650 - 4 170 USD
Klubbat pris
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20
Eugen Taube
(Finland, 1860-1913)

EUGEN TAUBE, olja på duk, signerad och daterad-95.

Strandlandskap. 50,5 x 81,5 cm.

Duk med lagning, ytsmuts.