284
533189

RYSK POKAL, silver, Moskva 1732 av en okänd guldsmedsmästare, verksam 1717-1734.

Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
22 900 - 34 400 SEK
2 090 - 3 140 USD
Klubbat pris

Sidan gaverad med spegelmonogram under krona. Insidan förgylld. Höjd 19 cm. Vikt 338 g.

Bruksslitage, intryckningsskador.