284
533189

RYSK POKAL, silver, Moskva 1732 av en okänd guldsmedsmästare, verksam 1717-1734.

Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
20 900 - 31 300 SEK
2 260 - 3 390 USD
Klubbat pris

Sidan gaverad med spegelmonogram under krona. Insidan förgylld. Höjd 19 cm. Vikt 338 g.

Bruksslitage, intryckningsskador.