292
509848

RYSK BÄGARE.

Utropspris
300 - 400 EUR
3 440 - 4 590 SEK
314 - 419 USD
Klubbat pris
380 EUR
RYSK BÄGARE.

Silverbägare gjord i St. Petersburg 1856 av Carl Siewers. Graverad dekor med blommor och växtmotiv. Invändigt förgylld. Finska kontrollstämplar från Helsingfors 1905. Höjd 9 cm. Vikt 206 g.

Gåvogravyr.