296
533057

RYSK KARAFF MED SILVERBESLAG.

Utropspris
600 - 800 EUR
6 880 - 9 180 SEK
628 - 837 USD
Klubbat pris
500 EUR
RYSK KARAFF MED SILVERBESLAG.

Slipat klart glas. Otydliga ryska stämplar St.Petersburg 1890-tal. Höjd 24 cm.

Buckla

Proveniens

Vinterpalatset. Enligt uppgift en del av lösöre som skickades med godsvagnar från Vinterpalatset till Tartu vid revolutionen. En av vagnarna köptes av säljarens släkting.