322
498853

BORD, empirestil, Ryssland.

Utropspris
10 000 - 12 000 EUR
115 000 - 138 000 SEK
10 500 - 12 600 USD
Klubbat pris
BORD, empirestil, Ryssland.

Malakitfanerat, förgyllda bronsbeslag. Rund skiva på tripod. Sarg och fot med rikliga empireornament. Diameter 94 cm. Höjd 78,5 cm.

Torrsprickor och små skador.