377
521719

KANDELABER, Ryssland, 1800-talets mitt.

Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
17 200 - 22 900 SEK
1 570 - 2 090 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Dekorerad med rocailler och växtmotiv. För 13 ljus. Höjd 86 cm.

Sedvanligt slitage. Lätt böjda ljusarmar. Kristaller saknas, bottenskruv senare.