403
511406

GOLVURNA.

Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
22 700 - 34 000 SEK
2 090 - 3 130 USD
Klubbat pris
1 950 EUR
GOLVURNA.

Kinesisk kantonporslin från 1800-talets slut. Polykromt målad med figurer och växter. Höjd 91 cm.

Proveniens

Köpt på auktion i England på 1950-talet.