86
524143

Arvid Liljelund

(Finland, 1844-1899)
Utropspris
1 800 - 2 200 EUR
20 400 - 24 900 SEK
1 880 - 2 300 USD
Klubbat pris
830 EUR
Arvid Liljelund
(Finland, 1844-1899)

FLICKPORTRÄTT.

Sign. Olja på duk 34x27 cm.

Marianne Koskimies-Envall: Valokuvantarkat kasvot s. 149.

Föreställer Lempi Hollmén 11 år. Utförd 1895.