101
579107

Arttu Brummer

(Finland, 1891-1951)
Utropspris
800 - 1 000 EUR
9 060 - 11 300 SEK
835 - 1 040 USD
Klubbat pris
Arttu Brummer
(Finland, 1891-1951)

ARTTU BRUMMER, VAS. Springbrunn. Sign. A. Brummer, Riihimäen Lasi Oy. 1940-tal.

Gravering av Theodor Käppi föreställande en sjöjungfru. Ljusblått glas. Höjd 16,5 cm.

Sedvanligt slitage.