279
582221

Helena Tynell

(Finland, 1918-2016)
Utropspris
500 - 700 EUR
5 690 - 7 970 SEK
531 - 743 USD
Klubbat pris
550 EUR

Helena Tynell
(Finland, 1918-2016)

GLASSKULPTUR.

Castello. Sign. Helena Tynell, Riihimäen Lasi Oy. Klart glas. Höjd 17,5 cm.

Kantnagg i övre kanten.

Formgivare

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

122. Anna Petrus, burk med lock, modell "A 462", Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1928.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
Aktuellt bud:
30 000 SEK