"MITT SLOTT".
Sign. -99. Olja på duk 130x110 cm.
Konstcentret Salmela 2000. Ilkka Lammi, Tikanojas konsthem 2012.
Ilkka lammi, utställningspublikation, Tikanojas konsthem 2012. Ilkka Lammi ja Menneisyyden kaiku, utställningspublikation, Salo konstmuseum 2013, bild på sidan 48.