433
570155

Egon Schiele

(Österrike, 1890-1918)
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
13 600 - 17 000 SEK
1 250 - 1 570 USD
Klubbat pris
Egon Schiele
(Österrike, 1890-1918)

EGON SCHIELE, brons, stämplad i gjutningen 1980 och numrerad 240/300.

Självporträtt. Höjd 27 cm.

Ytsmuts, sedvanligt slitage.

Kallir 4 f.