Modern & Contemporary F172

115 föremål
404. AIMO KANERVA, akvarell, signerad och daterad -66.
Klubbat pris
Utropspris
700 - 800 EUR
405. Aimo Kanerva, FJÄLLANDSKAP.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
406. Ahti Susiluoto, "UTAN TITEL II".
Klubbat pris
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
407. KAUKO LEHTINEN, blandteknik, signerad och daterad -61.
Klubbat pris
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
408. Elvi Maarni, BETÄNKSAM.
408. Elvi Maarni, BETÄNKSAM.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
409. Elvi Maarni, "FLÖJTSPELARE".
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
410. Juhani Linnovaara, "SPANJORSKAN".
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
411. Olavi Vaarula, "REXI".
411. Olavi Vaarula, "REXI".
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
412. Olli Lyytikäinen, "UTAN TITEL".
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
413. Alpo Jaakola, "KVINNORNA KOMMER FRÅN SKOGEN".
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
414. ALPO JAAKOLA, akryl på duk, signerad och daterad -86.
Klubbat pris
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
415. ALPO JAAKOLA, träskulptur, signerad och daterad -77.
Klubbat pris
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
416. LEO LAUKKANEN, brons.
416. LEO LAUKKANEN, brons.
Klubbat pris
Utropspris
800 - 1 200 EUR
417. Veikko Haukkavaara, KRÅKA.
Klubbat pris
700 EUR
Utropspris
500 - 800 EUR
418. Timo Ruokolainen, HUND.
418. Timo Ruokolainen, HUND.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR