195
593215

FÖRRÄTTSBESTICK, 36 DELAR

Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
22 700 - 34 000 SEK
2 090 - 3 130 USD
Klubbat pris
2 000 EUR
FÖRRÄTTSBESTICK, 36 DELAR

Förgyllt silver. Ryssland, St.Petersburg 1800-talets början. Carl Green och Mathias Skyttinen, St.Petersburg. Knivarna enbart med stadstämpel och kontrollmästarstämpel. En gaffel gjord av Gratchev, St.Petersburg 1893.
Längd 16,5-18,5 cm. Vikt 1884 g.