203
586179

SALTKAR, ETT PAR

Utropspris
300 - 400 EUR
3 440 - 4 590 SEK
314 - 419 USD
Klubbat pris
300 EUR
SALTKAR, ETT PAR

Silver, empire, gjorda vid början av 1800-talet i St.Petersburg. Otydlig mästarstämpel. Kontrollstämplade av Alexander Jashinov 1795-1826. Skålform uppburen av tre delfiner, insidan förgylld. Förgyllda silverskedar från 1890-talet, St.Petersburg, medföljer. Total vikt 165 g.