215
565713

KONFEKTSKÅL.

Utropspris
400 - 600 EUR
4 590 - 6 880 SEK
419 - 628 USD
Klubbat pris
220 EUR
KONFEKTSKÅL.

Tysktillverkad konfektskål i silver, importerad av Johan Viktor Aarne i Viborg ca 1915. Nyklassisistisk dekor med orginal glasskål. Insidan förgylld. Monogramgravyr och daterad 22.6.1915. Längd 24 cm. Vikt 290 g.