Ryssland, senempire ca 1820-40. Mahogny och mahognyfanerade. Bågformad rygg med rikligt skuren sarg och svarvade framben. Fast, stoppad sits. Ryggens höjd 97 cm. Sitthöjd 47 cm. Bredd 55 cm.
Proveniens
Fiskars gård
×
Logga in
Kunde inte logga in