301
582711

KANDELABRAR, ETT PAR

Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
15 800 - 21 100 SEK
1 720 - 2 290 USD
Klubbat pris
1 500 EUR
KANDELABRAR, ETT PAR

Förgylld brons, Frankrike 1800-talets mitt. Louis XVI stil. Rikligt dekorerad med akantusblad och voluter. Ljushållarna med satyr huvuden. Framsidan med asikts maskaron. Ena med saknad dekor bakom. Höjd 73 cm

Ljusarmarna lösa