307
599503

KINESISK SKULPTUR

Utropspris
3 000 - 5 000 EUR
34 400 - 57 400 SEK
3 140 - 5 230 USD
Klubbat pris
1 200 EUR
KINESISK SKULPTUR

Kina. Mingdynastin (1368-1644). Mässingslegering. Stående väktare, monterad på träsockel. Spår av målning och förgyllning. Höjd 49 cm. Skador, delar saknas.