412
572294

BESTICKUPPSÄTTNING I SCHATULL, 134 delar, sterlingsilver. England, Sheffield 1953. Silvervikt ca 4100 g.

Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
45 300 - 68 000 SEK
4 170 - 6 260 USD
Klubbat pris

Slät form i jugendstil. Matknivar 12 st, matgafflar 12 st, förrättsknivar 12 st, förrättsgafflar 12 st, fiskknivar 12 st, fiskgafflar 12 st, soppskedar 12 st, dessertskedar 12 st, teskedar 12 st, kaffeskedar 12 st, serveringsbestick, 12 st, knivvässare, potatisgaffel.
Schatull i ek. Nyckel finns.

Bruksslitage, schatull med skador.