Yrjö Saarinen

(Finland, 1899-1958)
Yrjö Saarinen
(Finland, 1899-1958)

YRJÖ SAARINEN, DAMPORTRÄTT.

Sign. 12.2. 1948 Olja på duk 45x38 cm.

Proveniens

Köpt av konstnären på 1950-talet, därefter i arv.

Klubbat pris
1 050
11 067
1 202
Utropspris
1 200 EUR
Budhistorik (9 bud)
20 apr 2015 16:48
1 050 EUR
20 apr 2015 16:48
1 000 EUR
20 apr 2015 16:48
990 EUR
16 apr 2015 19:15
970 EUR
16 apr 2015 18:15
950 EUR
7 apr 2015 22:56
380 EUR
4 apr 2015 20:16
320 EUR
3 apr 2015 6:27
300 EUR
2 apr 2015 18:04
50 EUR