OLOF OTTELIN

(Finland, 1917-1971)
OLOF OTTELIN
(Finland, 1917-1971)

OLOF OTTELIN, SOFFA. Keravan Puusepäntehdas, Stockmann, 1950-tal.

Trästomme, lackerade ben och blom-mönstrad tygklädsel. Bredd 150 cm, höjd 84 cm.

Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
620
7 056
658
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (10 bud)
20 apr 2015 16:42
620 EUR
20 apr 2015 16:42
611 EUR
20 apr 2015 16:42
560 EUR
20 apr 2015 16:42
540 EUR
20 apr 2015 16:41
520 EUR
20 apr 2015 10:40
500 EUR
17 apr 2015 18:14
155 EUR
17 apr 2015 11:11
145 EUR
13 apr 2015 14:09
100 EUR
2 apr 2015 20:03
30 EUR

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

646. Lotte Laserstein, Självporträtt.
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
185 000

ditt bud
Aktuellt bud:
185 000 SEK