Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Serpentin. Otydlig sign. Notsjö, sent 1940-tal.

Frihandsblåst kristall med innesluten opalspiral. Höjd 36 cm.

Insidan med lätt vävliknande krackelyr och sedvanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
1 500
15 705
1 703
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (4 bud)
22 apr 2015 8:20
1 500 EUR
22 apr 2015 8:19
1 100 EUR
7 apr 2015 11:19
1 000 EUR
2 apr 2015 23:36
333 EUR