Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy på 1940-talet.

Mässing och vitt tyg. Diam. 45 cm.

Sedvanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
1 650
17 226
1 866
Utropspris
1 600 EUR
Budhistorik (15 bud)
22 apr 2015 15:08
1 650 EUR
22 apr 2015 15:08
1 600 EUR
22 apr 2015 1:36
1 550 EUR
22 apr 2015 1:36
1 500 EUR
10 apr 2015 19:37
1 450 EUR
10 apr 2015 19:37
1 400 EUR
10 apr 2015 11:37
1 284 EUR
10 apr 2015 11:37
1 234 EUR
9 apr 2015 8:44
1 150 EUR
9 apr 2015 8:44
1 100 EUR
2 apr 2015 21:51
1 050 EUR
2 apr 2015 21:51
1 000 EUR
2 apr 2015 15:44
849 EUR
2 apr 2015 15:44
829 EUR
2 apr 2015 13:02
800 EUR