Francesca Mascitti-Lindh

(Finland, Född 1931)
Francesca Mascitti-Lindh
(Finland, Född 1931)

FRANCESCA MASCITTI-LINDH, KERAMIKFAT. Sign. FML Arabia. 1950/60 tal.

Blå och turkos glasyr, bladmotiv i mitten. Diam. 36 cm.

Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
380
4 005
435
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (18 bud)
22 apr 2015 17:29
380 EUR
22 apr 2015 17:29
360 EUR
22 apr 2015 17:28
340 EUR
22 apr 2015 17:28
320 EUR
22 apr 2015 17:28
300 EUR
22 apr 2015 17:28
280 EUR
22 apr 2015 17:25
260 EUR
22 apr 2015 17:25
240 EUR
22 apr 2015 14:49
220 EUR
22 apr 2015 14:49
200 EUR
22 apr 2015 11:34
180 EUR
22 apr 2015 11:34
170 EUR
22 apr 2015 11:33
160 EUR
22 apr 2015 11:33
150 EUR
22 apr 2015 11:32
140 EUR
22 apr 2015 11:32
130 EUR
21 apr 2015 18:49
100 EUR
8 apr 2015 20:16
40 EUR