Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Pärlbandet. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -58.

Klart glas, inneslutna bubblor i ellipsform. Höjd 22,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
1 350
14 094
1 527
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (19 bud)
10
23 apr 2015 15:38
1 350 EUR
9
23 apr 2015 15:38
1 300 EUR
9
23 apr 2015 15:37
1 255 EUR
10
23 apr 2015 15:35
1 205 EUR
9
23 apr 2015 15:35
1 200 EUR
10
23 apr 2015 15:35
1 150 EUR
9
23 apr 2015 15:35
1 100 EUR
9
23 apr 2015 15:34
1 055 EUR
10
23 apr 2015 15:34
1 005 EUR
9
23 apr 2015 15:18
850 EUR
8
23 apr 2015 9:56
830 EUR
22 apr 2015 23:30
810 EUR
17 apr 2015 22:02
790 EUR
16 apr 2015 21:02
700 EUR
15 apr 2015 22:16
650 EUR
3 apr 2015 22:01
610 EUR
2 apr 2015 23:39
555 EUR
2 apr 2015 20:58
300 EUR
2 apr 2015 11:56
200 EUR