Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

AIMO OKKOLIN, VAS. Serpentin. Sign. Aimo Okkolin, Riihimäen Lasi Oy. 1965 - 1972.

Klart och rött slipat glas. Höjd 25 cm.

Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
720
8 194
764
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (10 bud)
20 apr 2015 17:00
720 EUR
20 apr 2015 17:00
715 EUR
20 apr 2015 13:42
695 EUR
4 apr 2015 15:09
675 EUR
4 apr 2015 15:09
660 EUR
4 apr 2015 8:03
640 EUR
3 apr 2015 22:48
620 EUR
3 apr 2015 9:59
600 EUR
2 apr 2015 19:15
505 EUR
2 apr 2015 9:03
30 EUR

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

539. Kristian Nilsson, collier 18K guld med runda briljantslipade diamanter och odlade pärlor, Stockholm 1982.
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK