Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy. Sent 1940-tal.

Polerad mässing, 3 ljuspunkter. Diam. 32 cm, höjd 37 cm.

Sedvanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
8 000
84 320
9 155
Utropspris
2 500 EUR
Budhistorik (29 bud)
22 apr 2015 15:53
8 000 EUR
22 apr 2015 15:53
8 000 EUR
22 apr 2015 15:53
7 600 EUR
22 apr 2015 15:53
7 400 EUR
22 apr 2015 15:52
7 200 EUR
22 apr 2015 15:52
7 000 EUR
22 apr 2015 15:52
6 800 EUR
22 apr 2015 15:51
6 600 EUR
22 apr 2015 15:51
6 500 EUR
22 apr 2015 15:50
6 400 EUR
22 apr 2015 15:47
6 200 EUR
22 apr 2015 15:47
6 000 EUR
22 apr 2015 15:29
5 400 EUR
22 apr 2015 11:08
5 200 EUR
22 apr 2015 11:08
5 100 EUR
22 apr 2015 11:02
4 400 EUR
22 apr 2015 11:02
4 200 EUR
22 apr 2015 9:16
4 001 EUR
22 apr 2015 9:16
3 901 EUR
21 apr 2015 17:42
3 801 EUR
10 apr 2015 11:38
3 701 EUR
7 apr 2015 9:34
3 600 EUR
7 apr 2015 9:34
3 500 EUR
3 apr 2015 14:10
3 250 EUR
3 apr 2015 14:10
3 150 EUR
3 apr 2015 14:10
3 000 EUR
3 apr 2015 14:10
2 900 EUR
3 apr 2015 4:59
2 100 EUR
2 apr 2015 13:03
2 000 EUR